Reaktywacja projektu „Pure White Hat SEO”

0 0

Główny zarysem projektu „Pure White Hat SEO” jest stworzenie strony internetowej, która będzie możliwie jak najlepiej wykonana pod każdym względem optymalizacyjnym. To co odróżnia projekt od każdej innej strony to fakt, że optymalizacja seo zostanie wykonana na poziomie skomplikowanym, co jest równoznaczne z dopasowaniem wszystkiego od strony technicznej, przez treść aż po linki wewnętrzne tak jak Google nakazał czyli dla użytkowników ale zgodnie ze standardami, wytycznymi i sugestiami Google, które zostaną wprowadzone na możliwie najwyższym poziomie.

Dodatkowo przeprowadzono niemałe rozeznanie w docelowej branży zarówno od strony usługodawcy jak i klienta co w połączeniu z narzędziami do prognozowania odwiedzin zostało już wykorzystane w trakcie dobierania słów kluczowych oraz zostanie wykorzystane na każdym innym etapie z akcentem na budowania wysokiej jakości, wartościowej treści. Bez zbędnego lania wody, tylko to co ma rzeczywistą wartość dla potencjalnych klientów.

Cele

Tym razem tworzymy małą stronę, której celem jest osiągnięcie wysokich pozycji na trudne frazy lokalne z dużym ruchem dla jednego z większych miast w Polsce przy użyciu czystych technik, które są w pełni zgodne z wytycznymi Google dla Webmasterów. (Nie planuję dokładania linków co najmniej przez miesiąc od momentu ukończenia strony do czego jeszcze daleka droga) Konkurencja jest dosyć spora, top trzyma się twardo i wśród najlepszych są już dwie inne wykonane przeze mnie strony. (nie licząc mapek oczywiście)

Jako, że pierwsze zmiany zostały wykonane kilka dni temu, za datę rozpoczęcia projektu możemy uznać dzień w którym powstała pierwsza podstrona i naniesiono kilka drobnych zmian na stronie głównej. Dnia kolejnego powstała druga podstrona. Aby zamknąć wstępny projekt dla pierwszej grupy fraz, o czym będzie później, potrzebna jest jeszcze jedna podstrona, która będzie jedną z dwóch sprzedażowych. (nie licząc strony głównej)

Czas start 17-09-2014!

Dane

Do rzeczy, strona początkowo była typowym One Page czyli składała się tylko z jednej podstrony, która była standardowo zoptymalizowanym dla konkretnych usług lokalnych Landing Page. Obecnie urosła do trzech podstron, docelowo będzie ich co najmniej sześć.

Frazy na jakie strona powinna zająć wysokie pozycje można podzielić na dwie grupy przez co wstępny zarys podstron dzieli się na trzy podstrony dla pierwszej grupy oraz dwie podstrony dla drugiej grupy, nie licząc strony głównej, która będzie wspierała je obie.

Podkreślam, że jest to luźny projekt, czysto hobbystyczny i zanim dodam choć jeden link do strony zapewne minie wiele czasu ponieważ chcę sprawdzić kilka teorii oraz po raz kolejny potwierdzić wpływ kilku czynników rankingowych.

Domena nie była w przeszłości karana, jednak w ostatnim czasie stopniowo odłączono od niej systemy wymiany linków, zarówno rotacyjne jak i stałe. (niewielki nakład podłączony w celu przyspieszenia indeksacji, nawet nie poruszył pozycjami)

Linki

Raport linków na dzień dzisiejszy zawiera w większości pozostałości po systemach wymiany linków i tak na oko gdzieś około dziesięciu linków z forum dyskusyjnego (zostawiam je aby strona miała cokolwiek co sprowadzi GoogleBota), za jakiś czas zweryfikuję dokładnie ilość żyjących linków sprawdzając wszystkie możliwe listy łącznie z Google Webmaster Tools więc przekonamy się jak jest na prawdę ale będzie tego raczej niewiele)

linki do witryny

Frazy i pozycje

Ze względów oczywistych nie mogę podać fraz. Każda z nich zawiera na końcu miasto i wyglądają mniej więcej tak: (poniższe frazy nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi)

odżywki Wrocław
odżywki do włosów Kraków
odżywki na masę Warszawa

Wyznacznikiem, który może określić chociaż częściowo ich wagę jest AdWords. Według narzędzia do prognozowania słów kluczowych, każda z fraz ma wysoką konkurencję, a na poniższym screenie wypisałem rzeczywiste dla nich sugerowane przez AdWords stawki: (czerwone ramki numer 1 i 2 rozdzielają grupy fraz)

pure-white-hat

Ciąg dalszy nastąpi

Kolejne wpisy odnośnie projektu będą miały raczej charakter czysto opisowy i teoretyczny, nie podam zbyt wiele szczegółów odnośnie dokonanych zmian ale postaram się podzielić tym co zostało wykonane i jaki dało efekt. Minęły już cztery dni (zmiany wykonane w tym czasie zostaną opisane w kolejnej części) i strona codziennie awansuje o kilka pozycji, czasem nawet o kilkanaście czy też kilkadziesiąt miejsc. Zobaczymy czy ta tendencja się utrzyma w dłuższej perspektywie czasu i gdzie nastąpi koniec idących w parze z rozwijaniem projektu wzrostów. Oczywiście jeżeli czas i chęci pozwolą.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.