Jak zalogować się do Google za pomocą innego konta niż Gmail

0

Logowanie do Google za pomocą innego konta niż konta Gmail jest bardzo przydatne dla osób chcących korzystać z usług Google i jednocześnie uniknąć tworzenia kolejnego adresu e-mail, który i tak nie będzie przez nie używany. Podłączenie własnego adresu e-mail do usług Google pozwala na korzystanie z takich usług jak Youtube, Google Search Console, Google Analytics itp. Daje dostęp do właściwie wszystkich usług i produktów oferowanych przez Google.

Logowanie do Google za pomocą własnego adresu e-mail

Aby zalogować się do Google za pomocą własnego adresu w domenie innej niż gmail, należy wejść na stronę główną google.pl i w prawym górnym rogu wybrać opcję „Zaloguj się”:

W kolejnym kroku należy wybrać „Utwórz konto” i w rozwijanym menu, właściwą dla sytuacji opcję (np. do użytku osobistego) i kliknąć przycisk „dalej”:

W następnym oknie należy podać podstawowe informacje na temat właściciela konta (imię i nazwisko), które ma zostać powiązane:

Kolejnym krokiem jest wskazanie daty urodzenia i płci:

Po wykonaniu wcześniejszych kroków, w kolejnym oknie należy wybrać opcję „Użyj swojego dotychczasowego adresu e-mail”:

W polu widocznym na kolejnym ekranie należy wpisać adres e-mail, który ma zostać powiązany z usługami Google i kliknąć przycisk „dalej”:

Po wykonaniu powyższych czynności, na wskazaną skrzynkę e-mail, przyjdzie wiadomość zawierająca link potwierdzający powiązanie adresu z usługami Google. Należy kliknąć znajdujący się w tej wiadomości link, po czym logowanie do Google za pomocą tego adresu e-mail, będzie już możliwe.

1.2/5 - (53 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *