Jednorożec SEO

Podczas ostatniego Festiwalu SEO Tomasz opowiadał o czynniku reputacji domeny, a na zakończenie wyzwał śmiałków do wzięcia udziału w z pozoru prostym eksperymencie. Przeanalizujmy co się do tej pory wydarzyło w wynikach Google w tym temacie.

Tak dla jasności, ta podstrona nie ma na celu brać większego udziału w całym wyzwaniu, ponieważ mniej więcej wiem na czym CRD polega i właściwie każdy poszedł w złą stronę 😉 No prawie każdy, bo pierwsze miejsce zajmuje osoba, która świadomie bądź nie, wykorzystała poniekąd część takich sygnałów. Celem testu naturalnie było dostanie się do top na zapytanie jednorożec seo, przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości sygnałów rankingowych.

Jak wygląda jednorożec SEO u Szymona

Szymon postawił na dosyć rozbudowaną formę treści, uwzględniając przy tym spis treści, puste nagłówki (niekiedy), grafiki itp. Bez sprawdzania dokładnie treści, chyba nawet posiłkował się AI i napisał więcej o samym seo niż jednorożcu. W każdym razie widać tutaj także sporo słów kluczowych, które zostały pobrane m.in. z generatora sugestii zapytań Google.

Czy jednorożec seo wg. Seo-expert daje radę

Analizując wynik Seo-expert, widać wyraźnie mocną optymalizację nagłówków, chociaż w tytule zadeklarował opisanie trzech punktów, a można naliczyć ich już pięć. Tutaj również pojawia się spis treści, grafiki itd. W swoim teście chyba zrezygnuję z tego rozwiązania.

Jak obecnie wyglądają wyniki

Poniżej znajduje się tabelka i nie pytajcie mnie o narzędzie, bo jest autorskie.

Sporo osób wzięło udział w tym „konkursie”, super. Lubię patrzeć na takie testy i analizować kto co oraz dlaczego.

Dlaczego jednorożec seo Kompana jest na 3cim miejscu

Kompan nie przygotował zbyt rozbudowanej treści, jednak myślę że wybrał dobry nagłówek główny i to dało mu już na początku sporą przewagę. Dalszych elementów nawet nie oceniam, kawał dobrej roboty i przede wszystkim ta podstrona jeszcze sprzedaje. To jest dobre miejsce aby jeszcze raz napisać jednorożec seo, aczkolwiek w sumie mogłem nieco bardziej tę nazwę odmienić. Btw. totalnie nie sprawdzam linkowania zewnętrznego, ale pamiętam że część z tych blogów automatycznie dostawała je kiedyś z planety seo. Właśnie dlatego publikuję tę treść jako podstronę, a nie wpis blogowy, aby takiej sytuacji nie było.

Kiedy jednorożec seo Semtalk wejdzie to top3

Dużo treści. Myślę, że ta podstrona jest przeoptymalizowana, przynajmniej na słowo o jednorożcu. W każdym razie miejsce czwarte to i tak dobry wynik. Tutaj też pojawiają się zapytania jak u Słowika. Z pewnością ma głowę na karku i jest skuteczny, ale jeszcze warto sprawdzić czy aby usunięcie tych fraz, nie podniesie pozycji.

Gdzie Zeid skupił swoją uwagę optymalizując jednorożca seo

Ogólnie nie oceniam nikogo kto wziął udział w owym teście, a wszystko co napisałem powyżej to zwyczajne lanie wody dla tekstu napisanego w minutę. Fajnie, że testujecie i coś się dzieje. Przydałyby się jeszcze interpretacje itp. wartościowe rzeczy.

Podsumowanie

Dobra, poświęciłem minutę, serio. Umiem szybko pisać i miałem ochotę od tak po prostu wylać wodę. Jeśli w najbliższym czasie pojawią się jeszcze jakieś wolne zasoby to dodamy nieco crd aby podnieść pozycje tej strony na zapytanie jednorożec seo, ale najpierw musi się w ogóle zaindeksować.